İçeriğe geç

InstamUp Organik Kullanıcılara Instagram’da Etkili Tanıtım

InstamUp özellikle işletme hesabı kullanan Instagram hesapları için son derece başarılı bir uygulama olmuş. Özet olarak ne iş yaptığını söylemek gerekirse sizin seçtiğiniz bir hedef kitleye ulaşıyor ve o kişinin dikkati çekmenize yarıyor.

Örneğin bir kadın giyim firmasısınız rakiplerinizde çok güçlü, mesela HM https://www.instagram.com/hm/ bu hesabın her paylaşımı 20.000 beğeni alıyor.

Sistem sizin için şunu yapabilir sizin Instagram hesabınız, HM markasının paylaşımlarını beğenmiş yada ona yorum yapmış olan kişileri takip edip, daha sonra takibe başladığınız kişinin son 10 paylaşımını beğenip, Story paylaşımı varsa onu izleyebilir. Bu etkileşimden dolayı o kişide sizi takip etmeye başlarsa ona direk mesaj ile istediğin mesajı gönder.

Bu arada takip limiti 7.500 olduğu için ara sıra takipe aldığım kullanıcı kadarda takibden çıkar, o beni takip etmeye başladı ise ne güzel onlar kalacak ve iletişimde olacak.

Hesap Ekleme

Hesap Ekleme
InstamUp Hesap Ekleme

InstamUp
SSL sertifikası ile korunan hesap güvenliğinize emin olun. Üstelik, her gün Dünyanın her köşesinde 1000 den fazla yeni müşterimizin yanı sıra 50 000 den fazla sabit müşterilerimiz bulunmaktadır.

Görev Oluştur

Hesabı bağladıktan sonra artık görev oluşturmaya başlayabiliriz.

Akıllı Mod

Kısa yolda söylemek gerekirse hemen akıllı modu aktif yapın.

Akıllı mod icat edilmeden önce her şey manuel olacak planlanıyormuş, bildiğiniz gibi Instagram anormal aktivitelere tepki veriyor, örneğin aynı gün 1000 kişiyi takip edemiyorsunuz, bu sebepten Akıllı Mod öncesi firmanın bazı tavsiyeleri vardı örneği hesabınız 1 aylık ile günlük 200 kişi takip edin, 100 kişiyi takipten bırakın şeklinde hesabınızı ayarlayın diyorlardı. Oysa akıllı mod Instagram’ın kurallarını bildiği için hesabınızı ona göre optimize ediyor, hesapta takip, beğeni, yorum, takibi bırak görevlerini verdiğinizde bunları belli sıralar ile kendisi yapıyor, elbette hepsini birden yapmıyor, insan gibi davranmak zorunda olduğu için belli bir süre takipçileri takipten çıkartıyor, sonra bazı postların altına yorum yazıyor, sonra bazı hesaplardaki paylaşımları beğeniyor, sonra onları takibe alıyor, derken tekrar bazı takipçileri çıkartıyor gibi dönüp duruyor sistem.

Eylemler

InstamUp‘ın yapabildiği işlemler beğeni, takip, takipten çıkarma, yorum, direk mesaj ve otomatik direk mesaj, şimdi bunları tek tek inceleyelim.

Beğeni + Takip

Beğeni ve Takip ayrı ayrı hedefler için yapılabileceği gibi, InstamUp bunu tek bir tuş altına da toplamış, bu eylem seçildiğinde verilen hedefteki Instagram kullanıcılarının paylaşımları beğenilir ve o kişi takipe alınır.
Instagram kullanıcısı kendisini takibe alan ve mesela son 10 paylaşımını beğenen biri olunca bunu bildirimlerde görüp kim bu diyerek oda bizi takibe başlayabilir, burada yapmak istediğimizde bu. Bu şekilde kullanıcı bizi takip etmeye başlarda aşağıda anlayacağım OtoDirekt ile kendisine önceden hazırladığımız bir hoşgeldin mesajı gönderebileceğiz ve etkileşim başlayacak.

Eylem kurulum ve hedeflemelerini biraz aşağıda anlatıyorum.

Yorum

Yorum bölümü seçtiğiniz hedef kitlenin yaptığı paylaşımların altında Teknik Görevler >> Yorumlar altına hazırlayacağınız yorum listesini değiştire değiştire paylaşıyor, InstamUp en az 15 farklı yorum hazırlanmasını öneriyor. İnsanlar paylaşımlarının altında yorum yapan kişilerin profillerini inceliyor, sizi takibe alabilecekleri gibi bio ya eklediğiniz url den websitenizi de ziyaret edebilir.

Direkt

Direkt mesaj sizi takip eden kişilere DM den mesaj göndermenize yarayan araç, Teknik Görevler >> Direkt mesajlar bölümü altında oluşturacağını direkt mesaj listesindeki mesajlarınızı değiştire değiştire paylaşıyor InstamUp gene en az 15 farklı mesaj hazırlamayı öneriyor.

Bir duruyu yapmak için uygun, örneğin ücretsiz kargo hizmeti vermek başladınız yada bir kampanya başlattınız, bunu takipçilerinize her birine DM atarak onlara iletebilirsiniz.

Takip

Seçtiğiniz hedef kitleyi takipe almak için kullanacaksınız.

Beğeni

Seçtiğiniz hedef kitledeki kullanıcıların paylaşımlarını beğenmek için beğeni eylenimi kullanabilirsiniz. Takip edip beğenmek beraber daha etkili olduğu için Beğeni + Takip yapılmış, hedef kitleleri ayırmak istemiyorsanız Beğeni + Takip i kullanmanız yeterli olacaktır.

Takipten Çıkma

Takipten çıkmak önemli bir eylem, bir takip eyleminiz varsa mutlaka takipten çıkma da olmalı çünkü Instagram hesaplarında en fazla 7500 kişi takip edebildiğiniz için bunu açmazsanız hesabını 7500 e geldiğinde çalışamayacaktır. Bu sistem en eski takip ettiğiniz kişiden itibaren silmeye başlayacaktır.

Kısaca bir kişiyi takip edip, gönderilerini beğenip sizi takipe alırsa ona DM atıp iletişim kurmak ve sonra da onu takipten çıkarmak, takip etmezse gene bir süre sonra onu takipten çıkarmak doğru olacaktır.

OtoDirekt

OtoDirekt sizi takibe başlayan kişilere bir hoşgeldin mesajı yazmanızı sağlıyor,
OtoDirekt’i seçtikten sonra daha önce yaptığımız gibi farklı hoşgeldin mesajları yazarak listemizi hazırlıyoruz, sistem bunu değiştire değiştire yeni takipçilere DM olarak atıyor.

Kaynakları yapılandır

Coğrafi Konum

Coğrafi konum hedefleme ile seçtiğini alanda foto paylaşımı yaparken etiketleme yapan insanları hedefleyebiliyorsunuz, lokal bir işletme olduğunuzu düşünün, Kadıköy Moda yı seçtiğinizde foto paylaşırken Kadıköy Moda etiketleyen kişileri hedefleyebiliyorsunuz böylece o kişileri takip edip onlar ile iletişime geçmeye çalışabilirsiniz.

Başlık Etiketi

Kullanıcıların bu etiketleri yazarak yaptığı paylaşımları bularak, o paylaşımları beğenmek, yada paylaşımları yapan kişileri takip etmek için kullanılan bir modeldir.

Ancak şu yanılgıya düşmemek gerekiyor, burada seçeceğini etiketler paylaşım yapan kişinin paylaşımının altına yazdığı etiketlerdir, yani siz elbise satmak istiyorsunuz ve #elbise etiketini takip ederseniz muhtemelen diğer satıcıları bulursunuz, kendiniz gibi düşünün siz genelde #elbise etiketi ile paylaşım yapıyor musunuz ?

Bu konu hakkında InstamUp destek hattından aldığım bir açıklama söyle

Foto studyonuz var, onu Instagramda tanımlıyorsunuz diyelim.
Potansiyel müşteriler olan organik takipçileri arıyorsanız profilinizi kaliteli bir şekilde tanıtmak ve geliştirmek istiyorsanız InstamUp tam Sizin için karardır.
Kaynak olarak Başlık Etiketi seçebilirsiniz, büyük miktarda gönderi içeren #düğünfotoğrafçısı ve #benimleevlenirmisin hashtag olarak alıp bu hashtaglar altına yayınlanmış gönderilere sahip olan hedef kitlenizi (diyelim Beğeni/Takip yada Yorum Görevini oluşturarak) kazanabilirsiniz.

Foto studyonuz var, onu Instagramda tanımlıyorsunuz diyelim.
Potansiyel müşteriler olan organik takipçileri arıyorsanız profilinizi kaliteli bir şekilde tanıtmak ve geliştirmek istiyorsanız InstamUp tam Sizin için karardır.
Kaynak olarak Başlık Etiketi seçebilirsiniz, büyük miktarda gönderi içeren #düğünfotoğrafçısı ve #benimleevlenirmisin hashtag olarak alıp bu hashtaglar altına yayınlanmış gönderilere sahip olan hedef kitlenizi (diyelim Beğeni/Takip yada Yorum Görevini oluşturarak) kazanabilirsiniz. Hashtagleri kopyalayıp InstamUpta şunu yapabilirsiniz:

Kullanıcı

Buraya gideceğiniz Instagram kullanıcı isimleri ile ilgili sistem işlem yapacaktır.

Kullanıcılarla Çalışmak

Burada profili gizli ve açık kişilere ulaşıp ulaşmak istemediğinizi seçebilirsiniz.

Kullanıcılar Nereden Alınacak

Bu bölümde hedef kimler olacak, seçtiğiniz kullanıcıların takipçilerini, takip ettiklerini, paylaşımlarını beğenenler ve paylaşımlarına yorum yazanları hedefleyebilirsiniz.

Benim testlerime göre rakiplerinizi hedefleyerek, rakipinizi takip eden, fotolarını beğenen ve onlara yorum yazanlara ulaşmak verimli oluyor.

Kullanıcı Listesi

Seçtiğiniz kullanıcıları bir liste haline getirerek, elle yazmak yerine bu listeyi kullanarakta bu kişileri hedefleyebilirsiniz.

Hikayeleri Otomatik İzlemek

Hedeflediğiniz kişileri takip edip paylaşımlarını beğendikten sonra ek olarak hikayelerinide isterseniz daha çok etkileşim olacaktır. Hedefteki kişi olarak düşündüğünüzde, biri onu takip etti, paylaşımları beğendi, hikaye paylaşımlarını isledi, bu kim diyerek profilinizi inceleyecek belki oda sizi karşı takibe alacaktır.

Buna ek olarak sistemin takibe aldığı kişilerin paylaşımları sizin ilgilendirmediği için akışta onu görmek istemiyorsanız sistem takibe aldığı kişileri hemen sessiz e de alarak akışta o kişilerin paylaşımlarını görmenizi de engelleyebiliyor.

Eylem Sayısı

Kurduğunuz bu döngünün kaç kez çalışmasını istediğini seçtiğiniz alan, aşağıdaki örnekte Takip ve Beğeni etkinliğini görüyorsunuz, bu çalışma 5000 hesap beğen ve her beğendiğin kişiye ait 5 paylaşım beğen demişiz, yani 5000 profil beğenecek profil sayısı * 5 payaşım beğenisi yapacak toplam 25.000 beğeni yaptığında görev tamamlanacak.

Filtreler

Filtreler önemli, çünkü bot takipçileride hedefleyebilirsiniz, bu sebepten filtre ayarlarını kullanarak etkileşim yapacağını profilleri filtreleyebiliyorsunuz. Böylece profil resmi olmayan, yada 0 takipçisi olan profilleri etkileşim dışında bırakabilirsiniz.

Organik Trafik İçin En İyi Filtre

InstamUp’da en iyi organik trafiği alabilmek için önerdiğim filtre aşağıdaki gibidir. Bu filtreyi Takip, Beğeni, Yorum, Direkt ve OtoDirekt için kullanabilirsiniz.

InstamUp Organik Trafik Filtresi

Tanıtım hızı ve güvenliği

Instagram’da insan gibi davrandığınızda her şeyi aynı anda ve hızlı bir şekilde yapamazsınız, özellikle yeni bir hesap iseniz. Dolayısı ile burada hesabın etkileşim hızını ayarlıyorsunuz, size Orta ve Hızlı seçeneklerini öneririm.

Oto Paylaşım

Oto Paylaşım hoşgeldin mesajıdır, bu bölüne yazacağını mesajlar sizi takip etmek isteyen insanlara otomatik olarak DM den yollanır, bu diğer çalışmalar gibi herhangi bir rutine bağlı değildir, her takipçiye neredeyse hemen yollanır.

Takipten Çıkarma

Takipten çıkma takipçi eklemek kadar önemlidir, çünkü Instagram hesapları en azından başlanğıçta 7.500 hesap takip edebilir, dolayısı ile bir takip kampanyanız varsa mutlaka hesaptan çıkarma kampanyanızda olmalıdır.

Burada amaç hesabı takip et, etkileşime geç, satış yap yada lead topla ve hesabı takibi bırak, onlar sizi takip etmeye devam edebilirler ama bizin yeni kullanıcılara ulaşma için eski hesapları bırakmanız gerekiyor.
Aşağıda örneğini görebilirsiniz.

Tüm takipçileri, karşılıklı takip edenler yada tek taraflı takipçileri çıkarabilirsiniz.

Takip aralığı ise hesabınızda kaç kişi kalacağını ayarlar en az 400 yapabilirsiniz, örneğin 1000 – 6000 derseniz hesabınızı bu adetlerdeki takipçi arasında sabit tutacaktır, şu şekilde ayarlanabilir.

Çalışan Hesap

Kampanyanız çalışmaya başladığında yanındaki yeşil ok yanıp sönmeye başlayacak, bu o anda hangi kampanyanın aktif olduğunu göstermektedir.

Kampanya İçi İstatislikler

1498 sayfa kitle toplandı (sistemde havuz)
371 filtrelendi,
140 önce oluşturduğunuz başka Görevinizde işlendiği için benzersizliğine göre atlandı.
Kalan 987 sayfayı sistem takip etti.
Görev durumunu Görev Geçmişinde hesaba tıklayarak görebilirsiniz.

Her ayrı değer hakkında daha ayrıntılı anlatıyım:
Kitle toplandı. Belirttiğiniz kaynaklara göre kitle toplanma sayısı. (Sistemde havuz gibi)
Filtrelenmiş, belirttiğiniz filtrelere göre toplanmış hesapları atlama sayısı. Yani yapılandırdığınız filtreye göre Insta hesapları geçiyor.
Benzersizliğe göre atlandı. Toplanmış kitleden InstamUp’ın önce işlemiş olduğu hesapları atlama sayısı.

Biraz önce bahsettiğim ayarlar bölümünden hızlı yada çok hızlı seçenekleri seçerseniz
Instagram’ın sizin hesabınızı bir bot un yönettiğini anlayabilme kabiliyeti var.

Yukarıdaki mesajda da yazdığı gibi bot ile kazandığınız beğenileri ve takipçileri Instagram silebilir. Bu sebepten Orta ayar en sağlamı olabilir

Bu yazı ile beraber sistemi kullanmayı öğrendiniz, sormak istediğiniz bir konu olursa yorum olarak ekleyebilirsiniz, en kısa sürede dönmeye çalışacağım.

Destek olmak isterseniz https://instamup.com/?ref=12188448 linkinden üye olarak bana katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih:Instagram

4 Yorum

 1. Taha Ugurlu Taha Ugurlu

  Merhaba sistemi satın aldım fakat yardım kuşamından memnun değilim yada anlayamıyorum instamup a görev atıyorum zamanlayıcılı ayarlıyorum fakat görev sayısı bitmeden zamanda bitmeden görev zorla durduruldu diyor
  Birde liste hazırlamayı elle mi yapıyoruz daha pratik bir yolu var mı
  Reklamlarında bir hesabı takip edenleri takip edebilir o hesabı beğenenleri takip edebilir ve ya onları beğenirsiniz diyor
  Ben kirtasiyeciyim malum okul dönemi belli okulların hesaplarını takip edenleri ulaşmaya çalışıyorum fakat bunu elle mi yapmalıyım listesini oluşturmam çok zaman alıyor yardımcı olur musunuz

  • Onurhan Özer Onurhan Özer

   Merhaba,
   Bir çok soru sormuşsunuz biraz aklım karıştı doğrusu.
   Ama kısaca, alakalı okulları takip eden kullanıcıları takip edip, daha sonra bu kişilere DM ile ulaşmayı deneyebilirsiniz.

   Süreler konusu hassas, Instagram bu tür bot uygulamaları çok yakından takip ediyor ve insan gibi davranmayanları bulmak konusunda uzman algoritmalar üretiyor, program çok hızlı çalışırsa kesinlikle yakalanıyor ve bu instagram hesabının ceza almasına bazan kapanmasına kadar gidebilir.

   Akıllı teklifleri kullanın, yavaş yada orta ile çalışın.

 2. Murat Murat

  Merhaba benim tek istediğim takipçi listemdekilerin paylaşımına paylaşım yaptığı gibi anında yorum atması araştırdığım kadarıyla bu yok bunun için herhangi bir öneriniz var mı

  • Onurhan Özer Onurhan Özer

   Evet yok, ayrıca bu sistem son zamanda çok iyi değil gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir