İçeriğe geç

Google Ads Otomatik Teklifi : Hedef ROAS

Eskiden Otomatik teklif stratejilerini kullanmanız için belli bir dönüşüm sayısı zorunlu idi, Ancak günümüzde Google özellikle Otomatik Dönüşüm Sayısını Yükselt teklif stratejisini otomatik olarak insanlara seçtirmeye çalışıyor.

Konu hakkında hiç bir fikri olmayan reklam kampanyası tıklama başı maliyetleri amiyane tabirle uçuruyor ve anormal tıklama başı maliyetler görünüyor.

Kampanyalara ilk kez başlarken

Kampanyalara ilk kez başlarken kesinlikle Manuel Tıklama Başı maliyet ile başlayın. Kontrollü kesinlikle Google’a vermeyin. Verirseniz hem TBM çok yüksek başlar ayrıca günlük 100 TL dediğiniz bütçenin 200 TL harcadığını görebilirsiniz.

Otomatik ROAS Hedefleme

Otomatik ROAS hedeflemede başarı elde etmek için ilgili kampanyanın en az 50 dönüşüm almış olması gerekli. Daha az olduğunda da sistem çalışacaktır ama kullanmanızı önermem, bilgisayar öğrenmesi örneklerin çoğalması ile iyileşen bir sistem dolayısı ile örnekleri çoğaltmak doğru olacaktır.

Son 30 günde 50 Dönüşüm aldınız ve ROAS’ınız da 4,5 diyelim. O zaman ROAS Hedeflemeyi gene 4,5 hedefleme olarak ayarlayıp sistemin öğrenmesi için en az 14 gün bana sorarsanız 1 ay beklemeniz gerekiyor. Bu aşamada risk almak istemiyorsanız deneme kampanyası kurup %50 bütçe dağıtımı ile de bu denemeyi yapabilirsiniz.

Bu denemede acele eden kaybeder. Her işte olduğu gibi sabırlı olmanız gerekiyor.

İşi sisteme bırakınca her şey otomatik ilerlemeyecek elbette, anahtar kelime eklemeleri ve özellikle Negatifleme konularında çalışmalara devam etmelisiniz.

Tarih:Facebook

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir